1 liga: Zwycięstwo po ciężki boju. Heiro – Gredar 3-2 (2-1)

W minioną niedzielę (30.09) o godz. 17:00 drużyna Heiro Rzeszów zagrała pierwszy raz, w tym sezonie 1 ligi futsalu, we własnej hali podejmując drużynę Gredaru Brzeg.

Licznie przybyli kibice dość długo musieli czekać na bramki, jednak to nie znaczy, że się nudzili. Emocje towarzyszyły temu spotkaniu od pierwszego do ostatniego gwizdka. W 10. min Paweł Hady zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną boiska strzelając w światło bramki, a bramkarz gości tak niefortunnie interweniował, że piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. Jednak już dwie minuty później (12.min) zawodnicy z Brzegu wyrównali po szybkim rozegraniu rzutu rożnego i mocnym strzale spoza pola karnego. W pierwszej połowie „Podkarpackie Dziki” jeszcze raz wyszły na prowadzenie. Po szybkiej kontrze zapoczątkowanej przez Karola Moszczyńskiego, grający trener i prezes klubu oddaje celny strzał. Na przerwę, ku radości kibiców, obie drużyny schodzą przy wyniku 2:1 dla Heiro.

W drugiej części spotkania Heiro Rzeszów oddało inicjatywę przeciwnikowi, a szybko „złapane” 5 fauli (po których każdy kolejny faul to karny przedłużony) spowodowało, że Rzeszowianie musieli zacząć grać dość zachowawczo. Drużyna przyjezdna stwarzała sobie mnóstwo okazji do zdobycia gola, ale przez cały mecz kapitalnie bronił nowy bramkarz Heiro, niespełna 21 letni – Krystian Kozak. W 31.min goście dopięli swego wyrównując wynik spotkania na 2:2. Ale w 37.min Heiro popisało się świetnym rozegraniem piłki na „jeden kontakt” i formalności dopełnił Paweł Hady, wyprowadzając swoją drużynę po raz kolejny na prowadzenie. W tym momencie goście wzięli „czas”, celem wprowadzenia „lotnego bramkarza”. Był to trudny moment dla gospodarzy, ale podopieczni Łukasza Krawczyka do samego końca spotkania bardzo dobrze bronili się przed utratą gola, ostatecznie wygrywając mecz 3:2 !!!

Już za tydzień Heiro Rzeszów wyjeżdża do Lublina po, miejmy nadzieję, kolejne punkty ligowe.

Heiro Rzeszów – Gredar Brzeg 3-2 (2-1)

1-0 samobójcza