Bardzo ważne zwycięstwo !

W niedzielny wieczór drużyna Heiro Rzeszów we własnej hali w ramach 15. kolejki 1. ligi gr. południowej gościła czerwoną latarnię tabeli AZS Wrocław. Kibice zgromadzeni na meczu byli świadkami aż siedmiu trafień. Ozdobą spotkania było nieuznane pierwsze trafienie Sebastiana Brockiego z dziewiątej minuty spotkania.

Przed meczem nikt nie brał pod uwagę, że Heiro Rzeszów może chociażby zgubić punkty z AZS Wrocław. W dziewiątej minucie długą piłkę na Sebastiana Brockiego posłał Dominik Niemczyk, będący tyłem do bramki Brocki w kapitalny sposób przyjął sobie piłkę
i strzałem nożycami umieścił ją w siatce, sędzia prowadzący to spotkanie dopatrzył się jednak przewinienia etatowego strzelca Heiro, Sebastian nie pozostał jednak dłużny i już kilka sekund później w nieco mniej ekwilibrystyczny sposób otworzył wynik spotkania. Cztery minuty, tyle trwało prowadzenie gospodarzy, bramkę wyrównującą z lewego skrzydła zdobył Dawid Płaczek. Goście z remisu cieszyli się zaledwie kilkanaście sekund bowiem, błąd defensywy wrocławian wykorzystał niezawodny Sebastian Brocki, który na raty pokonał goalkeepera AZS-u.  Na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Cztery minuty po przerwie trzecią bramkę po asyście Łukasza Krawczyka dołożył Paweł Hady. Dwie minuty później  hat-tricka mocnym strzałem po długim słupku skompletował Brocki. Piątą bramkę na siedem minut przed końcem strzałem do pustej bramki zdobył Eryk Sarzyński, który wykorzystał fakt, że goście wycofali bramkarza. Wynik spotkania na 6-1 celnym strzałem ustalił Sebastian Brocki. Broki po spotkaniu z AZS-em Wrocław może popisać się kapitalnym dorobkiem strzeleckim, bowiem pomimo kilku nieobecności w meczach ligowych ma na swoim koncie aż dwadzieścia dwa trafienia, strzelec Heiro wysyła wyraźny sygnał do trenera reprezentacji narodowej Błażeja Korczyńskiego. Rzeszowianie kolejne spotkanie rozegrają za dwa tygodnie w Siemianowicach Śląskich.

Heiro Rzeszów – AZS Wrocław 6-1 (2-1)

Bramki: Brocki 4, Hady, Sarzyński – Płaczek

Heiro: Niemczyk, Zając- Sarzyński,Brocki, Przybyło, Sitek, Gąsior, Warzybok, Depta, Krawczyk, Wdowik, Florian