Heiro Rzeszów wygrywa 12. Heiro Futsal Cup

Po trzech latach przerwy na najwyższym stopniu podium w turnieju Heiro Futsal Cup, stanęł drużyna gospodarzy, Heiro Rzeszów. W finale po dogrywce ekipa „Podkarpackich Dzików” pokonała AKS Grzybowice Zabrze 5-3 (3-2, 2-2, 2-1). Brązowe medale zdobyli zawodnicy Irex Gaz Chorzów, którzy w „małym finale” pokonali Florian Warszawa 3-0. Turniej rozgrywany był od piątku do niedzieli. Rozegrano w sumie na dwóch halach 87 spotkań. W zawodach zagrało w sumie 42 zespoły z Polski, Ukrainy, Słowacji i Węgier.

MVP turnieju: Sebastian Brocki (Heiro Rzeszów)
Najlepszy strzelec: Piotr Makowski (AKS Grzybowice Zabrze)
Najlepszy bramkarz: Paweł Grzywa (Irex Gaz Chorzów)

Oficjalnym partnerem turnieju był Rzeszów – stolica innowacji, a sponsorami Heiro, Fulsport, SMD LED Salon Oświetleniowy, JP Nieruchomości, edma.art.

Patronat nad imprezą sprawowali:

• Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc,
  • Starosta Powiatu Rzeszowskiego – Józef Jodłowski,
  • Prezes Podkarpackiego ZPN – Mieczysław Golba,
  • Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl

Rozgrywane były po rz pierwszy eliminacje do turnieju głównego, w których o dwa premiowane miejsca walczyło 12 ekip. Ostatecznie awans do fazy grupowej wywalczyły drużyny Dream Team Laszki i SPEC Stal Łańcut.