Remis na trudnym terenie!

Heiro Rzeszów na spotkanie 9. kolejki A- klasy udawało się do Strzyżowa gdzie ich rywalem był wicelider tabeli Wisłok. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów a obie bramki padły w drugiej części gry. Dla Heiro bramkę zdobył Marcin Wojnarowski.

Idealną okazję do objęcia prowadzenia już w 5. minucie spotkania mieli zawodnicy Wisłoka Strzyżów, jednak strzał Bolesława Bożka z lini bramkowej wybił jeden z obrońców drużyny Heiro Rzeszów. W pierwszej części gry obie ekipy miały jeszcze okazje do wpisania się na listę strzelców jednakże żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki a najlepszą sytuację w 32. minucie zmarnował Michał Durek i tylko dlatego gospodarze nie prowadzili przed zmianą stron.

Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy raz za razem stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki, co przyniosło efekt w 57. minucie meczu kiedy to w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Adrian Maguder i dał prowadzenie drużynie ze Strzyżowa.  Chwilę później powinno być 2-0 lecz piłki do pustej bramki piłki nie zdołał wpakować Maguder.

W 73. minucie meczu seria rzutów rożnych zawodników „Podkarpackich Dzików” przyniosła efekt, a piłkę do siatki mocnym strzałem z woleja wpakował Marcin Wojnarowski, asystował mu Przemysław Dzięgiel, który chwilę później opuścił boisko z kontuzją barku a Heiro musiało kończyć mecz w osłabieniu bowiem trener Piotr Ożóg wykorzystał limit zmian.

Michał Mroczka– tego człowieka na pewno zapamiętają zawodnicy Heiro bowiem tylko dzięki niemu grająca w osłabieniu ekipa z Rzeszowa nie wywiozła ze Strzyżowa kompletu puntków, na cztery minuty przed końcem bramkarz gospodarzy najpierw zatrzymał akcję sam na sam by chwilę później odbić również dobitkę zawodników Piotra Ożoga. Mimo emocji spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Gospodarze po 9 kolejkach plasują się tuż za plecami lidera, Heiro Rzeszów natomiast w tabeli zajmuje 6 pozycję.

Wisłok Strzyżów – Heiro Rzeszów 1-1 (0-0)

1-0 Maguder (57′)
1-1 Wojnarowski (73′)

Wisłok Strzyżów: Mroczka- Zimny, Krok, Durek, Kozak, Bober, Złotek, Durek, Maguder, Bożek, Mroczka

Heiro Rzeszów: Zając- Dzięgiel, Łeski, Smoleń, Haligowski, Cieśla, Depta, Wojtowicz, Krupa, Kaczor, Kaczyński