RLF: Podsumowanie 2 kolejki

Trzy drużyny w Rzeszowskiej Lidze Futsalu mają po 6 pkt po dwóch kolejach, sa nimi Kormed Lubaczów, Zaczernie oraz SMD LED. Do rozgrywek dołączyła siódma drużyna Rzeszów Team i zaprezentowała się bardzo dobrze w pojedynku z Kormedem Lubaczów. Swoje drugie mecze przegrały drużyny Projektanta Rzeszów oraz Emerytów. Pauzowała drużyna Heiro II Rzeszów.

20.30 Rzeszów Team- Kormed Lubaczów (1-2) 3-5
Bramki: Skuba Karol, Purek Michał, Rączka Kacper – Osiniak Jakub, Czerkowicz Jacek, Dawidziak Marcin, Drob Kamil, Dec Mateusz
Składy:
Kormed: Siryk – Osiniak, Czerkowicz, Dawidziak, Drob, Kadłubkiewicz, Dec, Bekierski
Rzeszów Team: Kukulski – Skuba, Purek, Draga, Grodzki, Rączka, Bilski
Druzyna Rzeszów Team dołączyła do rozgrywek Rzeszowskiej Ligi Futsalu i postawiła na samym pocżątku wysoko poprzeczkę zespołowo Kormedu Lubaczów. Rzeszów Team prowadził 2-0 jednak przeciwnicy odorbili straty z nawiązką, prowadząc już 5-2. Pod koniec meczu Rzeszów Team strzelił trzecią bramkę ale więcej nie zdołał już ugrać i trzy punkty trafiły na konto Kormedu, który o dwóch kolejkach ma ich komplet.

21.15 Projektant Rzeszów – SMD LED (1-2) 3-5
Bramki: Kaszuba, Chmiel, Bać – Skiba, Stalec, Szyszka, Kwaśniczko 2
Składy:
Projektant: Kaszuba – Chmiel, Rzucidło, Bać, Guzek, Malesa, Kuczma
SMD LED: Kopyto – Skiba, Stalec, Sitek S., Sitek A., Szyszka, Wiącek, Kwaśniczko, Wójcik

W drugim meczu drugiej kolejki SMD LED zwyciężyło różnicą dwóch bramek. Dwie bramki zdobył Patryk Kwaśniczko. W pierwszej połowie było sporo walki, prowadzenie objęła drużyna SMD LED jednak na odpowiedź Projektanta nie trzeba było długo czekać, pięknej urody bramkę zdobył strzałem piętką Bartłomiej Bać. Do przerwy to jednak SMD LED schodziło z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa obfitowała w duża ilość strzałów, bardzo dobrze spisywali się bramkarze obydwu drużyn. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna SMD LED zdobywając dwie bramki więcej i zasłużenie zwyciężając. W następnej kolejce SMD LED zagra z zespołem Zaczernia natomiast Projektant będzie pauzował.

22.00 Zaczernie – Emeryci 7-3
Bramki: Sroka 3, Cieśla 2, Łyko, Pyrcz – Opaliński 2, Stręczek
Składy:
Zaczernie: Łyko – Barański, Ruman, Sroka, Dziura, Huliński, Pomykała, Cieśla, Pyrcz
Emeryci: Surowiec – Grzebień, Kazimierowicz, Opaliński, Stręczek, Kielar, Wacław, Porada

Mecz pełen walki. Emeryci prowadzili równorzędną walkę z ekipa z Zaczernia przez większą część meczu, dwie bramki dla drużyny Emerytów zdobył Damian Opaliński, nie wystarczyło to jednak, aby sięgnąć choćby po punkt. Zaczernie wypunktowało w drugiej połowie Emerytów którzy opadli wyraźnie z sił. W drużynie Zaczernia błyszczał Jakub Sroka, który zdobył 3 bramki, dwie bramki dołożył Adrian Cieśla. Zaczernie po dwóch kolejkach z najlepszym bilansem bramkowym jest liderem rozgrywek i w następnej kolejce zagra z SMD LED.