STADION-owa dla Heiro

Heiro Rzeszów w tej rundzie rozgrywek piłkarskich rozgrywało mecze domowe na obiekcie Arena Słocina przy ul. Gliwy w Rzeszowie (osiedle Słocina). Jedno ze spotkań z braku terminu w tygodniu rozegrano na wyjeździe. Większe problemy zaczęły się podczas rozgrywek Pucharu Polski. Heiro spotkania rozgrywało jako gospodarz na … czterech różnych obiektach.

Graliśmy jako gospodarz na boiskach: Resovia Rzeszów, Wisłok stal-rol Czarna,  Klub Sportowy Świlcza oraz  Junak Słocina. Drużyna, która trenowała w poprzednim sezonie na udostępnianym bezpłatnie obiekcie miejskim Stal Rzeszów, musiała przenieść się na Słocinę. Tutaj już niestety klub zmuszony był do płacenia za wynajem obiektu.

Z kolei grupy młodzieżowe Akademia Piłkarska Heiro Rzeszów korzystały m.in. z boiska zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 28. Brak terminów w tej lokalizacji sprawił, że drużyny trenowały też na innych obiektach.

14 września br. Heiro podpisało wstępną umowę z Miastem Rzeszów, dzięki czemu pojawiła się szansa na kontynuację pomysłu sprzed ponad 15-lat i budowy boisk sportowych przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Tereny zlokalizowane są na osiedlu Przybyszówka, ale w odległości 4,6 km od boiska KS Przybyszówka . Co ciekawe stadion Resovii Rzeszów od Stal Rzeszów dzieli 3,9 km. O opinię w sprawie lokalizacji boisk poprosiliśmy Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który wydał rekomendację dla tego pomysłu.

Warto w tym momencie nadmienić, że treningi Akademia Piłkarska Heiro Rzeszów w hali odbywają się w głównej mierze w ZSP nr 10 przy ul. Dębickiej, która zlokalizowana jest od terenów na ul. Stadionowej w odległości zaledwie 900 metrów. Dyrekcja szkoły także pozytywnie zaopiniowała nasz projekt.

Jednak, by temat mógł ruszyć, potrzebna jest umowa długoterminowa. Jej zasadność sprawdza Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa, ale klub Heiro przedstawi jeszcze ostateczne uzasadnienie dla wniosku.

✍️ Listę poparcia można pobrać ze strony internetowej:
https://www.heiro.pl/images/pliki/listapoparcia.pdf

Bez znaczenia ile podpisów zbierzecie możecie je pozostawić w firmie Heiro, ul. Pańska 1A (lub podpisać na miejscu od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16) lub dostarczyć do skrzynki na adres Korczyńska 8/13, 35-505 Rzeszów. O podpisy prosimy wyłącznie mieszkańców Rzeszowa, niekoniecznie pełnoletnich (podobnie jak w RBO).

‼ Termin BARDZO KRÓTKI do 2 grudnia.‼

W razie pytań prosimy o kontakt z prezesem klubu:
Lukasz Krawczyk, tel. 600 418 812
#dzikiidaposwoje

Wiadomości