1 liga: Remis w meczu z Górnikiem (WIDEO)

W niedzielę (10.03.2019 r.) o godz. 17:00 drużyna Heiro Rzeszów rozegrała mecz 17. kolejki 1. Polskiej Ligi Futsalu podejmując u siebie, vice lidera rozgrywek, Górnika Polkowice.

Przed meczem licznie zgromadzeni kibice tego dnia byli świadkami miłych akcentów – przekazanie statuetek dla zawodników Heiro. Paweł Hady – najlepszy zawodnik futsalowy 2018 roku „Podkarpackiej Nike”, Ireneusz Depta – najlepszy zawodnik Heiro 2018 roku, Maksym Gąsior – najlepszy junior Heiro 2018 roku. A także została wręczona statuetka pożegnalna dla wieloletniego bramkarza Heiro – Rafała Piszczka, który odszedł z klubu w trakcie sezonu.

Już w 3 min Sebastian Fedan wyprowadza „Podkarpackie Dziki” na prowadzenie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego, w samo okienko bramki. W 7 min niestety był już remis za sprawą indywidualnej akcji zawodnika gości. W I połowie mecz był prowadzony ze spokojnym tempem i nie zobaczyliśmy więcej bramek.

Po przerwie znowu na prowadzenie wychodzą podopieczni Łukasza Krawczyka – w 23 min, po przejęciu piłki pod własną bramką i rajdem przez całe boisko gola strzela Paweł Hady. Od tego momentu mecz nabrał rumieńców i pod obiema bramkami wiele się działo. Na 7 min przed końcem spotkania trener gości zdecydował się na grę z „lotnym” bramkarzem”, co przyniosło oczekiwany skutek w 37 min meczu, kiedy zawodnicy z Polkowic „rozklepali” obronę Heiro i znowu mieliśmy remis. Do końca spotkania nie brakowało emocji i zarówno gościom jak i gospodarzom brakowało centymetrów, żeby wygrać to spotkanie, jednak więcej bramek nie padło.

Heiro Rzeszów po 17 kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 pkt.

A już w najbliższy piątek (15 marca), rzeszowianie zagrają z drużyną Ekom Nowiny (k. Kielc).

Heiro Rzeszów – Górnik Polkowice 2-2 (1-1)