FC Barcelona Mistrzem Hiszpanii w futsalu

FC Barcelona pokonała w decydującym o Mistrzostwie Hiszpanii meczu (obok brazylijskiej najmocniejsza liga futsalu na świecie), ekipę Caja Segovia 3-2. W całej rywalizacji do trzech wygranych wynik był identyczny. Mecz na żywo w hali Palau Blaugrana oglądało blisko 7 tysięcy kibiców, a trzeba przyznać, że spotkanie stało na kapitalnym poziomie !

Barcelona rozpoczęła od mocnego uderzania i już w 1 min. objęła prowadzenie po golu reprezentanta Włoch, Saada. Na 2-0 atomowym uderzeniem z 7 metra podwyższył Carlos i wydawało się żegoście już przed przerwą nie będą w stanie odpowiedzieć bramką. Stało się jednak inaczej. Po dalekim wyrzucie Cida, Esquerdinha opanował piłkę mimo asysty obrońcy i piękną podcinką pokonał Cristiana.

W drugiej połowie Barcelona wyszła ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Dwójkowa, piękna akcja Ari-Fernandao zakończyła się trafieniem tego drugiego. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem kapitalnie wykończył akcję. Obie ekipy stworzyła sobie kilka świetnych okazji na zdobycie bramki. Goście dopiero jednak uzyskali bramkę po grze z wysoko grającym bramkarzem. Cidao, który rozgrywał piłkę na połowie gospodarzy pokusił się o mocny strzał”z czuba” dając swojej drużynie nadzieję na końcowy sukces.

Bramek jednak już więcej nie zobaczyliśmy i to FC Barcelona została Mistrzem Hiszpanii.

FC Barcelona – Caja Segovia 3-2 (2-1)

1-0      1′ Gol Saad
2-0      19′ Gol Carlos
2-1      20′ Gol Esquerdinha
3-1      26′ Gol Fernandao
3-2      35′ Gol Cidao

Widzów: 6872

Barcelona: Cristian – Torras, Lin, Saad, Farnandao oraz Ari, Chico, Carlos, Javi Rozdriguez, Igor, Wilde
Caja: Cidao – Geison,  Sergio Lozano, Sergio, Esquerdinha oraz Tobias, Matias, Antonito, Borja, David.