PIŁKA NOŻNA: Z Zabajki bez punktów. Heiro mistrzem jesieni

W spotkaniu 13. kolejki B-klasy grupy rzeszowskiej Heiro Rzeszów gościł na stadionie w Zabajcie, było to za razem ostatnie spotkanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020. Pomimo szaleńczych ataków ekipa podkarpackich dzików musiała obejść się smakiem, trzy punkty zostały w Zabajce. 1-0 (1-0)

Do spotkania z KP Zabajka piłkarze Heiro Rzeszów przystępowali już jako mistrzowie jesieni bowiem drużyna Staroniwy Rzeszów sprawiła niespodziankę i zgarnęła komplet punktów w spotkaniu z Rudnianką Rudna Wielka. Warunki jakie panowały w niedzielne popołudnie nie sprzyjały grze w piłkę, padający deszcz,nasiąknięta murawa. W takich warunkach lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy aby objąć prowadzenie potrzebowali szesnastu minut. Efektownym strzałem sprzed pola karnego popisał się Mariusz Pałac. Podopieczni Piotra Ożoga przez całe spotkanie starali się grać cierpliwie i czekać na nadażające się okazje jednakże albo brakowało skuteczności albo w bramce gospodarzy dobrze dysponowany był Artur Żmuda. Na dziesięć minut przed końcem trener postanowił postawić wszystko na jedną kartę i wprowadził na boisko drugiego napastnika, szaleńcze ataki naszych zawodników mało nie skończyły się utratą drugiej bramki, bowiem po stracie piłki zespół z Zabajki wyprowadził błyskawiczną kontrę ale w sytuacji sam na sam z Pawłem Zającem gospodarzom nie udało się znaleźć drogi do bramki. Pomimo oblężenia bramki nie udało się doprowadzić do wyrównania i to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów. Cieszy fakt, że zimę zawodnicy Piotra Ożoga spędzą na fotelu lidera.

KP Zabajka – Heiro Rzeszów 1-0 (1-0)

1-0 Mariusz Pałac (16′)

KP Zabajka: Żmuda- Ozimek, Pado, Samołyk, Pałac, Górny, Gniatek, Sondej, Poźniak, Lekki

Heiro Rzeszów: Zając- Boszkowicz, Kaczyński( Augustyn 70′), Dzięgiel, Łeski, Smoleń (Krupa 75′) , Selwa (Kuźniar 80′), Depta, Naumow (Janiszewski 80′), Rodzinka (Korzeniowski 80′), Głowacz ( Zasadny 55′)