Start Borek Stary po raz pierwszy poczuł smak porażki za sprawą Heiro Rzeszów!

Ekipa Heiro Rzeszów w niedzielne przedpołudnie gościło na swoim obiekcie w ramach spotkania 12. kolejki A klasy drużynę niepokonanego jak do tej pory Startu Borek Stary. Piłkarze gości jednak za sprawą zawodników Piotra Ożoga pierwszy raz zaznali goryczy porażki.

Przed niedzielnym spotkaniem drużynę Heiro Rzeszów oraz Startu Borek Stary w ligowej tabeli dzieliło pięć „oczek”. Piłkarze Heiro nie czekali długo z otworzeniem wyniku niedzielnego spotkania, w drugiej minucie gry piłkę w pole karne dośrodkował Jakub Łeski,
w szesnastce najwyżej wyskoczył Sławomir Cieśla, który strzałem głową napoczął rywali. Drugi raz zawodnicy Piotra Ożoga do siatki trafili cztery minuty przed końcem pierwszej części gry kiedy to Amadeusz Krupa dobrze zgrał piłkę zagraną przez Łeskiego pod nogi Igora Skalskiego, który mocnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Przed przerwą mogło być już 3-0, bowiem z trzydziestu metrów w poprzeczkę kropnął Marceli Haligowski.

„Podkarpackie Dziki” dobrze rozpoczęły również drugą połowę, najpierw na bramkę głową uderzał Krzysztof Głowacz, później szczęścia strzałem poszukał Michał Kaczyński, jednakże w obu tych sytuacjach górą był bramkarz Startu, który skapitulował jednak w sześćdziesiątej pierwszej minucie spotkania, kiedy to w polu karnym sfualowany został Łeski. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Głowacz, jednak jego strzał odbił bramkarz gości, wobec dobitki Haligowskiego był jednak już bez szans i mieliśmy 3-0. Minutę przed końcem podstawowego czasu gry drogę do siatki Heiro znalazł Mateusz Ciupak, który umieścił piłkę przy bliższym słupku bramki Pawła Zająca. Piłkarze Piotra Ożoga po dopisaniu do swojego konta trzech „oczek” zbliżyli się do podium na dwa punkty.

Heiro Rzeszów – Start Borek Stary 3-1 (2-0)

1-0 Cieśla (2)
2-0 Skalski (41)
3-0 Haligowski (61)
3-1 Ciupak (89)

Heiro Rzeszów: Zająć- Kaczyński, Wojnarowski, Łeski, Haligowski, Cieśla, Skalski, Ryba, Wdowik, Krupa, Głowacz

Start Borek Stary: Ślączka- Filip, Majda, Karwowski, Krzanowski, Bryndal, Kloc, Ciupak, Grzebyk, Rożek, Rozborski